Sadrokartonové systémy KNAUF

sadrok_polSadrokartónové dosky (SKD) sú určené pre montáž priečok, stropných podhľadov, suchých omietok a predsadených stien na oceľové profily, poprípade drevené hranoly. Stavebné systémy založené na sadrokartónových doskách Knauf. Sú určené pre široké spektrum využitia v interiéroch, a to ako v novej výstavbe, tak i pri rekonštrukciách a opravách bytov, rodinných domov, hotelov, úradov, škôl, nemocníc, pripadne aj historických objektov.

VLASTNOSTI:
Nehorľavé (sadra samotná je nehorľavá a navyše obsahuje kryštalický viazanú vodu, ktorá zvyšuje protipožiarne vlastnosti sadrokartónových dosiek), elektricky a pachovo neutrálne, pórovité, so schopnosťou regulovať klímu (predovšetkým vlhkosť) v miestnosti, zdravotne nezávadné – pH-faktor sadry. Je prakticky zhodný s hodnotou pH-faktoru ľudskej pokožky, ľahko opracovateľné bežným náradím, s minimálnym odpadom a dobrými akustickými vlastnosťami.

VÝHODY stavebných systémov KNAUF:rtrt
Ľahká spracovateľnosť, nízka hmotnosť (malé statické zaťaženie objektov) malá dopravná a energetická náročnosť, rýchlosť a komplexnosť montáže, minimálne technotogické prestoje, suchý proces (prakticky s vylúčením vody zo stavby), overený stavebnicový systém bez potreby znalosti a skúsenosti z oblasti klasických murárskych postupov a súbežná montáž rozvodov (elektrina, voda, a pod.), široké možnosti povrchových úprav – nátery, maľby, tapety, obklady a šľachtené tenkovrstvé omietky a pod.