OCHRANNÉ NÁTERY NA PLECHOVÉ A POZINKOVANÉ STRECHY

Pri obnove starého náteru sa odstránia najprv všetky nečistoty (piesok, lístie a pod.) dôkladným umytím vodou, s použitím ETERNAL odmasťovač (eventuálne s prídavkom saponátu). V prípade použitia saponátu je nutný druhý oplach čistou vodou. Ak použijeme ETERNAL odmasťovač následný oplach čistou vodou nie je potrebný. Ideálne použiť wapku s rotačnou tryskou.

Po vysušení sa odstránia zlé priliehavé nátery a zhrdzavené miesta prebrúsime brúsnym papierom alebo oceľovým kartáčom, ideálene kotúčom na flexo brúske. Nepoškodený náter sa ľahko prebrúsi brúsnym papierom č. 80. Ak je náter zachovalý, stačí jeden vrchný náter. Pri väčšom poškodení počet vrstiev náteru zvýšime, miesta poškodené až na kov sa najprv natrú základným náterom ETERNAL antikor akrylátovýPokiaľ je strecha zhotovená z čierneho plechu je potrebné odstrániť koróziu a natrieť 2 x ETERNAL antikor akrylátový a 1 vrstvu ETERNAL mat akrylátový. 

Strechu je možné natrieť aj farbou ETERNAL na kov, ktorý je 2 v 1 základ + vrchná. Potrebné sú aspoň dva nátery a tak isto je potrebná príprava ako sme spomenuli vyššie.

Prípravu strechy na náter netreba podceniť! Samotný náter je už tá ľahšia práca.

Pri nátere je potrebné dodržiavať  pracovný postup, aby strecha, to znamená podklad (plech) mal od 5-30st. celzia. V žiadnom prípade nesmieme natierať, keď je teplota plechu mimo tento rozsah!